1992 London Merchants Tourney Champs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014 Registered Teams So Far.. as of 7/17/14

Adult Tournament (Will have at least 4 games)

- BLUE = NEW TEAM NAME /  GREEN = Teams Play in Both Adult & Youth Tournaments

1. Josh Kuhn - Winchester, KY - (Dirtybirds)    2. Kyle O'Neill - London, OH - (Bulldogs)

3.  Tanner Spencer - Springfield, OH (Campaigners)   4.  Blake Lansing - Chillicothe, OH (The Del Grisham Trio)

5. Kyle Shaw - Dayton, OH (Sun Devils)   6. Tim Brown - Livonia, MI - (Mets)

7. Bryce Wessel - Grandview, OH (Reds)  8. Chad Wheeler - London, OH (Phillies)

9. Ken Baker - Hilliard, OH (Cubs)  10. Tyler Mathias - Centerburg, OH (Sidewinders)

11 Tony Hill - Enon, OH (Warthogs)  12. John Hartzler - Galena, OH (Lugnuts)

13. Kyle Baugh - Springfield, OH (Thunder)  14. Chris Galloway - Washington, DC (Nationals)

15.  Crew Wheeler -  West Jefferson, OH (Indians)  16.  Rick Rogers - West Jeff, OH (Diamondbacks)

17.  Tanner Foley - Lima, OH - (C-Dats Elite)  18. Eric Martin - Youngstown, OH (Gentlemen)

19.  Tom Burr - Urbana, OH (Thats Nasty)  20.  Marty Ditello - Columbus, OH (Redsox)

21. Sam Skibbe - St. Louis, MO (Cardinals)  22. Kyle George - Poland, OH (Stinky Cheese)

23.  Grant Duncan - Valparaiso, IN (Padres)  24.  Mike Ruble - Columbus, OH (Biscuits)

25. Justin Collins - London, OH (Tigers)  26. Alan Ledford - Wilmington, OH (Suns Out Guns Out)

27.  Dan Doggett - London, OH (Royals)  28.  Steve Baker- London, OH (Bluejackets)

29.  Jimmy Wolverton - London, OH (Whitesox)  30.  Michael Higdon - Franklin, IN (Skysox)

31.  Zach Eakes - Beavercreek, OH (Bradley & the Jets)  32.  Austin McLean -West Jefferson, OH (Penquins)

33. Chris Paquin - Lincoln Park, MI (WSEM Step-Dads)   34. Dalton DeVine - Columbus, OH (Drillers)

35.  Aaron Paprocki - Sylvania, OH (Muckdogs)  36. Shane Nance - Springfield, OH (Pirates)

37.  Cooper Moretz - Ashland,OH (Wiffness)  38. Rogers Team 2 - London, OH (Twins)

39.  Tony Perrin - London, OH (Clippers)  40.  Zach Jester - Plain City, OH (Spitfire)

41. Dan Parlapiano - Lima, OH (Bash Bros.)   42. Tyler Markley - South Vienna, OH (Strokin Aces)

43.  Mark Bernthold - Columbus, OH (Curve)  44. Sean Yoakem - Mt. Sterling, OH (Wyld Styllons)

45.  Nick Ewalt - Galloway, OH (Force)  46.  Steve Wilaj - Struthers, OH (Coyotes)

47.  Nathan Pollock - London, OH (Red Wings)  48.  Pat O'Neill - London, OH (Fossil Fuel)

49.  Will Nichols - South Vienna, OH (Big Whackers)  50.  Josh Williams - Columbus, OH (Classics)

51.  Mario Dawson - Columbus. OH (Black Sheep)  52. Shawn Stires - London, OH (Swamp Donkeyes)

53.  Nick Brayden - Detroit, MI (Superdads)  54. Jereme Collins - London, OH (Astros)

55.  Jon Keith - London, OH (Money Balz)  56.  Jason Powell - Columbus, OH (Mariners)

57.  Caleb Llaneza - Westerville, OH (Bolmanganies)  58.  Paul La Fayette - Plain City , OH (Snap Dragons)

59.  Bryan Howard - London, OH (Bombers)   60.  Shannon Lewis - Columbus, OH (Devil Rays)

61.  Johnathan Stevens - London, OH (Grimm Sweepers)   62.  Jake Jones - Ashland, OH (Squad)

63.  Paul Rinehart - Chillicothe, OH (Knights)  64. Dan Tackett - (Benchwarmers)  

65.  Jason Ventresco - Columbus, OH (Moose Knuckleles)  66.  Dustin Wallace - New Carlisle, OH (Wiffle Ballers)

67.  Adam Crayton - Uniontown, PA (The Avengers)  68. Cody Wheeler - London, OH (Heat)

69. Jack Hamm - Cable, OH (Daa Wackets)  70.  Rafeal - OH (TBA)

71.  JT Keith - London, OH (Breaking Balls)  

 

Youth Tournament  (Will have at least 3 games) - BLUE = NEW TEAM NAME

This tournament is for 15 and younger.

1.  Crew Wheeler - W. Jeff, OH (Aces)  2. Cody Wheeler - London,  OH (Heat Jr.)

3.  Georgianna Wheeler- W. Jeff, OH (Chipmunks)  4. Logan Knipp - Shelby, OH (Shelby Studs) 

5.  Michael Gray - Plain City, OH (Big Band Theory)  6.  Noah Thrasher - Springfield, OH (Black and Yellow)

7.  Cashton Wheeler - W. Jeff, OH (Redsox Jr)  8.  Jon Keith - London, OH (Money Balz Jr)

9.  JT Keith - London, OH (Breaking Balls Jr.)  10. Carter Parlapiano - Lima, OH (Beauty and the Beasts)

11.  Luke Wilson - South Charleston, OH (TBA)  12.  Ellars - London, OH (Tiggers) 

13.  Austin Glover - Troy, OH (Assassins)  14.   Jake Spegal - West Jefferson, OH (TBA)

15.  Will Nichols - South Vienna, OH (Young Whackers)  16.  Seth Best - London, OH (Lightning Bolts)

17.  Jace Collins - London, OH (Tigers Dynasty)  18.  Wesley Stires - London, OH (Mudcats)

19.  Riley DeSarbo -  (Wildcats)   20.  Ty Clark -Crestline, OH (Benchwarmers Jr.)

21.  Cam La Fayette - Plain City, OH (The A Team)  22.  Logan Stevens -  Plain City, OH  (No Pain No Gain)

23.  Dominic Bricker - Powell, OH (Powell Panthers)  24.  Justin  Hooker - West Jeff, OH  (Reds Jr)

25.  Donovan Orth - Mansfield, OH (Mansfield Swingers)  26.  Tristan Thompson - Springfield, OH (Conquering Champions)

27.  Will Files - Canfield, OH (Canfield Comets)  28.  RJ Rogers - West Jeff, OH (Baybears)

29.  John Gatton - London, OH (London Sluggers)  30.  Cole Schrock - Plain City, OH (Ohio Playmakers)  

31.  Dalton Tackett - OH (Indians Elite)  32.  Bob Pernotto - Gahanna, OH (Gold Gloves)

33.   Andrew Sabella - Canfield, OH (Youngstown Sluggers)  34.  Chris Lawson - Bellvue, OH (Braves)

35.   Jen Bogenrife - London, OH (TBA)  36.  Austin Monroe - Springfield, OH (69'ers)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014 Youth Teams Registered